Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer: 2.266666667

Step-by-step explanation: 34/15=2.266666667

Answer Link
rvictoria933 rvictoria933
  • 22-12-2020
Answer:2.26666667
Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

Edgar Allan Poe uses word choice to create a particular mood or emotional feeling in the raven what mood or emotional quality does he achieve in this poem
Propaganda is communication that tries to influence how people think, rather then just presenting the facts and letting people make up their own minds. How was
Which graph represent the solution set of this inequality
“select best answer for the question” what is 4c ?
_______ made the rapid expansion of the roman empire possible.
Joseph feels confused about the way things happened at the court house.Which is the best revision of this sentence using academic vocabulary?
What points are 3.5 units apart
Solve for x -3-8+6=7
One way of describing Newton's third law would be to say:
what affect did the the movement of glaciers have on the region