Relax

Respuesta :

Step-by-step explanation:

Since 6 Pazzo dog food cost $25.50,

5 Pazzo dog food would cost $25.50 * 5/6 = $21.25.

Hence Michael would spend $21.25.

Answer:

$21.25

Step-by-step explanation: $4.25 for each bag so $4.25 x 5= $21.25