shalomboy shalomboy
  • 21-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 24 ounces of apple sauce cost $2.00how much is 35 ounces

Respuesta :

LemonMerinque
LemonMerinque LemonMerinque
  • 21-10-2016
Hint: Is under 3 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

You are a self-employed plumber. your charges are: $22.50 per hour for labor, $0.50 per mile for travel to and from home, and the cost of materials plus 5%. you
If “ami” means “love,” what does “amiable” mean?
Read the passage. (1) Over 100 million people become poor every year because of healthcare bills. (2) Imagine how it feels to be afraid to go to the doctor for
Sally has 6 boxes of colored pencils. only 3 of the boxes contain 12 colored pencil each. the remaining boxes each contain 20 colored pencils. she packs the col
A deli owner randomly samples 100 customers on two separate days to see what sandwiches they bought. The data shows the results of the two samples. The deli own
"Do not go gentle into that good night" is a poem about (a) someone venturing somewhere new in the dark (b) encouraging someone on their death bed (c) encouragi
Chester is a coupon for 3/10 off the price of a shirt .if the shirt originally costs 29.40 what discount would chester receive from using his coupon
The point (21,32) is on a line with slope 1.5. Write the equation of the line. What are the coordinates of another point on the line?
What is a trem for the practice of burning forest in order to clear for planting?
Describe the inheritance patterns that exist aside from simple dominance