jessieloor
jessieloor jessieloor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

find the unit rate:
$18/4
How much for 1 book?

find the unit rate 184 How much for 1 book class=
Relax

Respuesta :

GrasponRowsteford
GrasponRowsteford GrasponRowsteford
  • 22-12-2020

Answer: 4.50

Step-by-step explanation:

When you divide 18 by 4, it gives you the price for one book

dividing will give 4.5 as the answer

Answer Link

Otras preguntas

Enter a counterexample for the conclusion. If x is a prime number, then x+1 is not a prime number. A counterexample is x=
why do you think Leon and Ken do not tell Father Paul about Teofilo's death right away​
How many days did carol work at the restaurants during the 28 day period ?
- 7/3 (6) plus 3 to the 2nd power
your elder sister/brother, who is getting married shortly, had ordered some readymade clothes from singh saab, meston road, kanpur. on delivery, you find that c
????????????????????
How are ratios and proportions related? A proportion is the comparison of two ratios. A ratio is the comparison of two proportions. Ratios and proportions are r
was there voting in an oligarchy government?
discuss about how the development of the pcs has extended the use of computers in presents days​
The dimensions of the base of Box 1 are x by 3x. The base area of Box 1 is