zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Relax

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve the multi step equation
Which type of cell must be affected by a mutation in order for the mutation to be maintained in the gene pool
Florida how many population
What is standard form for 3,060,520
When Muslims speak of “people of the book,” to whom are they referring? Bedouins Christians Arabs Pilgrims
What is 3/4 divided by 1/5
What are the factors causing sexual behaviour
the information gathered in an investigation is called
What were three important actions taken by Washington and the first congress
Kate ships two copies of a small book in an envelope that weighs 4 ounces. the total weight of the shipment is 18 ounces. the equation 2w + 4=18 represents thi