Relax

Respuesta :

answer: 0.65 cents


explication: 2.60/4 = .65

Answer:

$0.65 per pound

Step-by-step explanation:

Divide the total cost by the number of pounds to find price per pound.

$2.60 ÷ 4 = $0.65 per pound