Kingstondburton Kingstondburton
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 20 apples cost $7, what is the unit cost?

Relax

Respuesta :

23agoetz 23agoetz
  • 24-11-2020

Answer:

35 cents per apple

Step-by-step explanation:

its 7 / 20 and you get 0.35

Answer Link

Otras preguntas

Ruben had a 18.4 m length of rope. He used 6.4 m of the rope to make a rope ladder for a playground. He cut the remaining rope into 2 equal pieces to make tire
do you think he is the one in (who,whom) you can put your trust? Please pick the correct pronoun!! Thank you it you answer it
At the beginning of the year, Cassandra talks to her cousin about a $1000 loan which she will repay after she graduates from college. On December 31st, her cous
what is the wavelength of a 28Hz periodic wave at 10 meters per second?
Over the closed interval [3, 8], for which function can the extreme value theorem be applied?
2x3x4-5+9=find the answer of this
What is the measure of ∠y ? Hint:∠z is a straight angle
please help me with this one​
Y= x^2-4x+2 what is the vertex
ill give brainly A bus travels 6 hours at a constant speed of 36 miles per hour. How far does the bus travel? 108 mi 120 mi 216 mi 390 mi