2giztfes4d 2giztfes4d
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

How do you do this please explain!

How do you do this please explain class=
Relax

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
Since 4 pastries is $10. Divide 10 by 4 to find out how much it cost per pastry.
10/4 = $2.5 per pastry

$2.5 * 9 pastries = cost
For 9 pastries, it cost $22.50

Plug it into the table :)
Answer Link

Otras preguntas

1. Which correctly shows the flow of energy through a food web? a. Producers → decomposers → consumers b. Producers → consumers → decomposers c. Decomposers
help plzzzz Which equation describes the statement shown? The output is three less than the input. Group of answer choices y = x/3 y = x - 3 y = 3x x = y - 3
alguien que me ayude con este animaplano esta muy difícil porfa pero sean serios con esto de verdad ​
descubra a lógica e complete o próximo elemento: A) 2, 4, 8, 16, 32, 64 ___ B) 0, 1, 4, 9, 16, 25, 36 ___
What point is the y intercept of the line represented by the equation 10x + 7y=70?
What was the name of the segregation law in the south
What is 2 4/13 + 7 5/20
pleeaaaaassssssseeeee help for brainlist and 100 points
Question is attached image Thank You!
How do you find x on this triangle