michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Relax

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

solve pls brainliest
box and whisker plots please help!
What does Ms. Roman define as the main problem with the different policy agencies and their standards?
PLS HELP WILL MARK YOU BRAINLIEST!! No fake answers pls
Write an equation in slope-intercept form of the line.
“Two Kinds'' and “Daughter of Invention” deal with characters seeking to fit into American life. How do the stories treat this topic? Select two correct answer
what is the punishment for selling lethal poisons in verona
Sandra signed up for the gym during the spring special. Her credit card was charged $220.87. Is this the correct amount? Explain. A sign that says workout jazz
Find the slope of the line y=−5x−4
What is the solution to this inequality? −15x>75 x<−5 x>−5 x≥−5 x≤−5