celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

For a cosmetologist, infection control is an important part of the job, and in order to maintain the health and safety of employees and clients, all cosmetologi
Where do most deliveries for pregnany women who have mental health issues take place?
Hazardous materials (hazmat) are classified using the united nations identification (un id) numbering system. The un id numbers are?
a large piece of jewelry has a mass of 132.6 g. a graduated cylinder initially contains 48.6 ml water. when the jewelry is submerged in the graduated cylinder,
for the average adult, the united states department of agriculture recommends how many grams of protein intake per day
Which sense is served by a separate receptor cell that synapses with a sensory neuron?
How is air contamination prevented when an inoculating loop is used to introduce or remove organisms from an agar plate?
7. Divide 1050 among Champa and Tara in the ratio 2 2/3 : 6 2/3
A rectangular block of tungsten has a length of 7.90 cm , a width of 2.30 cm , and a height of 1.90 cm . Using the correct number of significant figures, what i
Find the value of x. Then name the property used