hudnell hudnell
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hunter bought a package of 24 pencils for $3.12. Write and solve an equation to determine the cost of each pencil in the package.

Respuesta :

Jinglejangle13265
Jinglejangle13265 Jinglejangle13265
  • 23-11-2020

Answer:

24 divided by 3.12=7.69

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer to this question?
Explain the law of the jungle
if cos theta=-2/3, which of the following are possible?
in2017 the 8th grade had 233 student .This year 8th grade has 317 students . what is the percent change as an increase or decrease ? round your answer to the ne
what is the Grainger's style and language tell you about her? can you trust her​
X Company has two production departments, A and B. The following is budgeted information for all of its products in 2019, and actual information for one of them
Almost every culture has a cryptid. Why do you think the idea of an animal existing that is outside the realm of known science is so intriguing?
write on von neumann model​
what is the area and circumference of a circle with a radius of 6.5 centimeters​
Read the following excerpt from Leslie Marmon Silko’s story "The Man to Send Rain Clouds." The priest sank down into the green chair and picked up a glossy miss