08607534212a
08607534212a 08607534212a
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 8 sugar cost 260 how much sugar can be brought for 877.500​

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 22-11-2020

Answer:  27 kg of sugar can be bought for Rs. 877.50.

Step-by-step explanation:

Answer Link
sm03
sm03 sm03
  • 22-11-2020

Answer:

you could buy 28518.75 sugar for 877.500

Step-by-step explanation:

260 / 8 = 32.5

this gives you how much it cost per 1 (units)

32.5 * 877.50 = 28518.75

Answer Link

Otras preguntas

What two laws helped transform American life in the 1950s
why did president Roosevelt and prime minister Churchill want to create the Declaration on liberated Europe
In one to three complete sentences, summarize what happens with teams in the Innovation phase.
a loan officer will use _____ to determine if you will be approved for a loan
Which of the following examples best illustrates functional fixedness? A. Adam needs to keep the door open, so he uses his psychology book as a door stop. B. Tr
Which of these products or services is likely to have an inelastic supply in the short run? a. cargo ships b. haircuts c. newspapers d. staples
2x=(360/4) solve for x please
complainer in the workplace
You would use quotation marks to punctuate the title of a
True breeding animals have certain characteristics that are carried to subsequent generations. What are the advantages of true breeding?