user8584543
user8584543 user8584543
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

if Store B sells 12 for $5.28, What is the unit price for store B?

Respuesta :

how899550 how899550
  • 21-11-2020

Answer:

0.44

Step-by-step explanation:

5.28/12

Answer Link

Otras preguntas

It company makes a profit of $1.38 million this is $2.54 million more than last year what was the profit last year
Given f(x) = x^3-3 , find f(-2). Show work please
What did the ancient Egyptian farmers do during harvest season?
a 4 cup container of food is 2/3 groups of what size
Why does Dickinson most likely repeat the word “passed” three times in this stanza?
why is the stability of a compound considered a chemical property
Based on the following passage from “The Story of an Hour,” how would you describe Mrs. Mallard’s character? From “The Story of an Hour” There would be no one t
how does a Frog's integumentary system work with its respiratory system to maintain homeostasis
what are two decimals between 4 and 5
Two reasons that explain why organisms may go extinct