leahsmalley888
leahsmalley888 leahsmalley888
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

75 basketballs cost $1,143.75. Find the unit rate in price per basketball.​

Relax

Respuesta :

adanmamilton adanmamilton
  • 26-10-2020

Answer:

$15.25 per basketball

Step-by-step explanation:

1,143.75/75=15.25

Answer Link

Otras preguntas

76,860,001 in words ​
carbon cycle carbon cycle ​
what is the song that goes " you got the same eyes as your father and u carry the same kind of temper to"
Marnie planted 90 seeds in her garden. 1 of the seeds did not come up. How 3 many seeds came up?
which of these languages is written from left to right
Solve for a. 50 - a/11 = 58
For a scientific research study, 75 beavers were captured, tagged, and set free. Later, the researchers returned and found 15 tagged beavers out of the 760 beav
what is the distance from "-15" to 15 ? 15 , 0, -0 , 30
How service managers could use the pigmalion effect in practice give example
Plz help hurry I need help to pass this test