kamilakakwkw kamilakakwkw
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 scarves is $51.25. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

jeslanivega66
jeslanivega66 jeslanivega66
  • 25-10-2020

Answer:

10.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-10-2020

Answer:

$10.25 because $51.25 divided by 5 equals $10.25 which is the unit price of each scarves.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a detail the supports the claim tha rhinos face is dire
PLZ HELP ASAP ANGLE BISECTOR THEOREM
The principle stating that the oldest rocks occur on the bottom of an undisturbed rock sequence is known as A. superposition. B. original juxtapo
The coordinates for the vertices of a right triangle are (1, 4), (6, 4), and (6,1). What is the length of the longer leg?
Did other parents have issues with hydrco given to 5 year old after tonsillectomy surgery?
which statement accurately describes what happens when water vapor condenses into dew in terms of energy
How are gallons and fluid ounces related
What is the solution to the following system? a(2, 3, 4) b(4, 3, –2) c(4, 3, 2) d(6, 7, –2)
Help me please? I don’t understand slopes sometimes
Iready help with number line model represents