Relax

Respuesta :

Answer:

.30 cents.

Step-by-step explanation:

1.80/6 = .3. You divide the total cost by the object to get the cost per object. Hope this helps!

Answer:

30 cents

Step-by-step explanation:

Let x be the cost of an ear of corn

6x=1.80

x=0.30