Apples are on sale for $0.85 per pound. Darla has a $5 bill. About how many pounds of apples can she buy? She can buy pounds of apples.

Relax

Respuesta :

Answer:

She can buy 5 pounds of apples.

Step-by-step explanation:

5 apples

just did it on edge

hope this helped:)