john2212345678910 john2212345678910
  • 23-10-2020
  • Biology
contestada

Victoria is baking a pan of
brownies for her class. To make the brownie
the following ingredients were needed:
1 stick of butter - $1.29
• 3 eggs - $0.50
1 cup of sugar - $0.25
• 1 cup of flour $0.20
What was Victoria's total cost?

Relax

Respuesta :

joemamawillhelpu
joemamawillhelpu joemamawillhelpu
  • 23-10-2020

Answer:

$2.24

Explanation:

add cost of ingredients;

1.29+0.50+0.25+0.20=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Explain how can you use the Associative Property to evaluate (7*50)*4.
Describe the typical movement of ciliates.
1) A clerk have y dollars, all in $10 bills. What expression repression the number of $10 bills the clerk has?2)A concert ticket costs p dollars for an adult an
Harold's old school has 52 sixth graders and 39 seventh graders, what's the ratio of 6th graders to 7th graders in simplest form? (:
Explain two problems that Texans tried to solve after winning independence
rocco wants to use the rest of the money in his savings account ($192) to buy a set of golf irons that has an original price of $350. does rocco have enough mon
How can you tell 7/10 is greater than 1/2
Simplify the expression 7v + 2w-12v
simplify the expression 4-3(2+5v)+7
What characteristics separate algae from a) protozoans and b) plants?