nicgo8710 nicgo8710
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada


1 dozen eggs cost $0.79
How many eggs are in a dozen? 12
How much does each egg cost?

Relax

Respuesta :

Xerik
Xerik Xerik
  • 23-10-2020

Answer:

0.6 cents aprox.

Step-by-step explanation:

the actual anwer is 0.0625

Answer Link

Otras preguntas

The japanese emperor shared control with what member of the warrior class? a. the samuraib. the dietc. the jiangxid. the shogun
Your verbrate or backbone run along your back from the base of your skull to below your waist . the shape of each verbrta can best be discribed as
Which word is the closest synonym to balm? irritation force ointment charity
The two large arteries leaving the heart are called what?
What is surface area and volume
What is 6.9+11 and explain how u found the answer
what was one of the positive results of the reagan nuclear policies
What is the salt that is produced when ammonia (nh3) and hydrochloric acid (hcl) react together?
What do David Souter, Ruth Bader Ginsberg, Clarence Thomas, and Stephen Breyer have in common?
How to determine whether each sequence could be geometric or arithmetic