gdavil2949 gdavil2949
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A man is buying bread at the grocery store. The name-brand bread is on sale for $1.97 per loaf. The store brand is still cheaper, since it costs $1.30. How much will the man save if he buys the store brand?

Relax

Respuesta :

tersev2010 tersev2010
  • 24-10-2020

Answer:

.67cents

Step-by-step explanation:

you can do 1.97-1.30

Answer Link

Otras preguntas

Help me with this question please?
Help on 6 please thank you
All I need to know is how to do 13. After I know how to do 13, I'll know how to do the rest. Please show your work and explain if you know the answer! Thank you
tissue that makes up the outer covering in humans
How many times greater is the capacity of one cup than one fluid ounce
Why are electromagnets used in metal scrap yards?
You have an appliance that requires 1.0 amps and runs off a standard ac (120 v outlet. if you run the device for 2 hours a day for every day in a year, and elec
How do I get the answer? I know it's right on the paper but I don't get pints if I don't show my work.
Please help need help thank you
3. Evergreens are trees that are adapted to keep their leaves all year long. Most of the trees that grow in the taiga biome are evergreens because this adaptat