limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

rearrange the following equations into slope intercept form. -3y=2x-6
Solve the exponential equation. Use a calculator to obtain a decimal approximation, correct to two decimal places, for the solution. Please explain how you got
What is the difference between primary storage secondary storage and offline storage
What's protein synthesis?
The coins in the store s cash register total $12.50. The cash register contains only nickels, dimes, and quarters. There are twice as many dimes as nickels. The
how do you solve radical and division to this problemand siplifyradical 15/4   15 over 4
How to find the slope of a line if it says 2x+Y=15 what do i do??
2 m³ of soil containing 35% sand was mixed into 6 m³ of soil containing 15% sand. What is the sand content of the mixture?
List all the Commonwealth Games mascots.
Is "please have a seat" a complete sentence?