bigboyblue bigboyblue
  • 22-10-2020
  • Health
contestada

A gallon of pineapple juice costs $6.00 per gallon What is the cost per quart of pineapple juice?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2020
Answer:
$1.50

Explanation:
4 quarts in a gallon

Equation:
$6.00 divided by 4 = $1.50 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

The tallest building in the world, the Burj Khalifa in Dubai, is 0.828 kilometers high. What is the building’s height in centimeters?
Name the four oceans
Any sites that let you read a book for free with page numbers?
During the 40’s and 50’s, Celia spent approximately 15 years with an orquestra called
What percent of 97 is 11?
what economic theory was put into practice during the age of exploration.
are the equations 3x=-9 and 4x=-12 equivilant? explain.
are the equations 3x=-9 and 4x=-12 equivilant? explain.
How to promote and build global app?Im planning to make an app for users to use all around the app.They will be creating a content in app by themselves.Do I nee
The part of a cell that gives the cell unique characteristics is the A) nucleus. B) vacuole. C) cytoplasm. D) membrane.