Relax

Respuesta :

Answer:

$1

Step-by-step explanation:

1.50/3=0.5

unit price is $0.5

$0.5 * 2 kg = 1

Answer:

$1

Step-by-step explanation:All you do is divide 1.5 by 3 and you get .5 and because you need the cost for 2 kg you would add .5+.5=1