A package of 4 pairs of insulated socks costs $27.96. What is the unit price of the pairs of socks?
The unit price is $ per pair of socks.

Relax

Respuesta :

Answer:

1 pair of socks cost $6.99

Step-by-step explanation:

$27.96 divided by 4 = $6.99

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)