Seudónimo Seudónimo
  • 24-09-2016
  • Mathematics
contestada

Lisa only has $250 to spend. She noticed she could buy 5 pizzas and 2 sodas. How much does each pizza and soda cost?

Respuesta :

DaylightDreamer16
DaylightDreamer16 DaylightDreamer16
  • 24-09-2016
do you have answer choices? or is it a description
Answer Link

Otras preguntas

Chickasaws and cherokees both succeeded in.............
Chickasaws and cherokees both succeeded in.............
One group of people purchased 10 hot dogs and 5 soft drinks for $35. Another group purchased 7 hot dogs and 4 soft drinks for $25.25. What is the cost of a sin
Can someone help me with this page?
how do you write 3.04 as a mixed number?
What is a deep valley with steep steps
Assume that Angle A is an acute angle and TAN A = 1.230. the measure of Angle A equals:
What cells. Join to cause conception? Can you help me with all of them?
There are 100 pennies in a dollar. What fraction of a dollar is 61 pennies? Write it as a fraction, as a decimal,and in word form
what value of k make the equation |2k+2|=16 true?