rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

whats 3x -6x + 2 =8x +20-5x
josh estimates the height of his desk what is reasonable estimate
Before packaging and wrapping instruments, the dental assistant should dry off the instruments to avoid... A) the possibility of stains forming. B) putting them
i dont understand how to do it!!!
Five gal of water are added to a pool each minute. After correctly carrying out the Solve step of the five-step problem-solving plan, which solution should you
Marsupials, such as kangaroos, koalas, and wallabies, are native to Australia
write 2 1/16 as decimal (that is not a 21)
can someone help me please
BRAINLIESTTT ASAP!!!! Describe each leader. Include which civilization they led and what they are most known for. -Pacal the Great: -Moctezuma I: -Huayna C
In the government of Wakanda there is King T’Challa who has a lot of power but answers to a tribal council. The king/government would be said to have a ________