inese
inese inese
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

3 apples cost $1.26. How much do 10 apples cost?

Respuesta :

haileyzerkle
haileyzerkle haileyzerkle
  • 21-09-2016
 your answer is $4.20
Answer Link

Otras preguntas

Solve each given equation and show your work. Tell whether it has one solution, an infinite number of solutions, or no solutions, and identify each equation as
Nicole is buying a pair of jeans. The original cost of the jeans is $42.50, and the markup is 10 percent. how much will she have to pay for the jeans?
Round 3659 to the nearest thousand
Find the equation of the line tangent to the curve f(x)= 3x^2-4x+5 at x=1
Choose the linear inequality that describes the graph.The gray area represents the shaded region.
which languages are parts of indo-european language family?
distance between two poles is 2 miles. how much poles will be in 50 miles?
What effect did the Kansas Nebraska act have on the two new territories
For a singing contest in which 42,000 votes were cast, the winner received 3/5 of the votes. How many votes did the winner not receive?
true or false? the triangles shown below may not be congruent.