vloger0654 vloger0654
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3) A box of 8 light bulbs costs $5.04. How much per light bulb?

Relax

Respuesta :

beaduckbro
beaduckbro beaduckbro
  • 25-09-2020

Answer:

Each bulb costs $0.63

Step-by-step explanation:

Divide $5.04 by 8

Answer Link

Otras preguntas

which of the elements in set P are irrational
The town will levy a new sales tax to raise money for the local library. What does levy mean? A) It's the same thing as excise taxes B) fight against C) embezzl
How and when do you express deference to others as you interact with them? Describe a few examples. Is the deference formal (for example, using titles like Mr.
Emma always takes the dog with ............ when she goes out. I'd love to come along as shewalks around Lygon St. in Parkville.1.she2.her3.Itself4.himself​
why don't more schools have immersion programs available to native american students
Multiple choice! To be dimensionally consistent, velocity [L/T], force [ML/T^2], mass [M], and length [L] must be related as follows. Multiple Choice A. velocit
jack bought 4 bagels for 3.00. how many bagels can he buy for 4.50?
Simplify What is x to the power of 3 times x to the power of 7?
What is the definition of propaganda
what effect does insulin have on the body