borreromariamar
borreromariamar
25-09-2020
Mathematics
contestada
please help me, due soon
Respuesta :
roycechloe23
roycechloe23
25-09-2020
Answer:
The dude is right it is 14.76
Step-by-step explanation:
Answer Link
Аноним
Аноним
25-09-2020
a. the unit price is $1.23
b. he didnt multiply 7 times the dozen. which will be 84. then he had to divide 103.82 by 84 and get the unit price. and the unit price will be 1.23.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
disadvantages of being a priest i need everyones answer pls .alot
what is 2x=9 I need help asap plzzzzz
why are unit of length mass and time independent with each other?
1. A hot bowl of soup is served at a dinner party. It starts to cool according to Newton's Law of Cooling so that its temperature at time t is given by T(t) = 5
Morgan is going to a carnival that has games and rides. Each game costs $2.50 and each ride costs $4.25. How much would Morgan have to pay if she wanted to play
when you see a red rose, all the colors of light are being absorbed except witch of the following
Select all ratios that are in their simplest form. 4:24 28:15 3:13 18:30 12:14
A geochronological scale measured in Millions of Years Ago or M Y A. Mesozoic era: Triassic period, 250 to 201 MYA, first dinosaurs, first mammals, conifers, oc
6. Who kept up the national struggle by staging his Polish operas and music against Russian domination?
Solve for x. 18 ÷ x = -2 x = Pls help / I need answers ASAP / I will give u 5 stars and a thank u on ur answer