journee1314
journee1314
23-09-2020
Mathematics
contestada
"the product of a number and 4"
Respuesta :
popcornseeds
popcornseeds
23-09-2020
4x be sude the product of a number would be the variable which is x and 4 which will be 4x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
This power is generated from a renewable resource; however, it still has some of the negative effects associated with using power generated by burning fossil fu
Josh visits his parents every eight days. Hey visits his brother every twelve days. If he visited his parents and brother today, how many days until Josh visits
A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?
A rectangular game board is composed of identical squares arranged in a rectangular array of r rows and r+1 columns. The r rows are numbered from 1 through r, a
Geometry Help anyone?!.... Which transformation will map Figure H onto Figure H’? A. reflection across the y-axis B. vertical translation of 10 units C. verti
What is usually the relationship between a bond’s rating and the interest rate a company pays to buyers? A. The rating is the same as the rate. B. The higher t
A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?
Select the prepositional phrase in this sentence. James told me a story I had never heard until today.
It was observed that blood glucose levels were falling in an individual. This event would be sensed by (a) cells in the (b) of the pancreas, causing them to rel
Select all that apply. An ecosystem could probably survive without _____.-carnivores -producers -Sun -water -herbivores -climate -soil -decomposers