angieisokaylol
angieisokaylol angieisokaylol
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

I would really appreciate some help here.

I would really appreciate some help here class=
Relax

Respuesta :

van1566 van1566
  • 22-09-2020
Brand B
If you divide the cost of the bottles by the number of the bottles, that’s how much each one costs
10.99/24= .46
5.25/12 = .44
3.45/6 = .58
Answer Link

Otras preguntas

Approximately how many calories should a person who weight 160 pound consume per day​
yo need help asap !!! markin brainiest !!!
if a line passes through the points (2.5,3.5) and (4.5,7.5) the equation of the line is y-7.5=2(x-_)
which question cannot be explained by chemistry​
Give two examples of how Jem has grown in Part 1 of the novel.
Number of moles of water lost when heated. CaCl₂ · xH₂O (see attachment for complete question)
_____________ involves putting yourself into dialogue with others.A.Giving a speechB.PlagiarismC. Mediocre writingD. Good creative writingE. Good academic writi
Which is the correct solution to the expression 3 + 5^2? You can use a calculator to find the answer. A. 10 B. 13 C. 28 D. 64
What are the dimensions (width and height) of the largest image we can make with the pixelation widget?
easy 6th grade work. thank you.