liamkids200715
liamkids200715 liamkids200715
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rates: 8 ounces for $0.89? 32 ounces for $2.39?

(Giving brainliest to whoever answers first!)

Relax

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 24-09-2020

Answer:

.89/8=.11

2.39/32=.07

Step-by-step explanation:

.89/8=.11

2.39/32=.07

Answer Link

Otras preguntas

How many of the 13 states had to ratify the constitution before would go into affect
Please help me 10 points
Artists of the postwar period pushed conventions to new limits. some, such as the _________, went so far as to reject the existence of reason.
What did Samuel de champlim do?
hellppppp pleaseee!
HELP ASAP PLEASE! Will give brainliest!
which sentence best explains how human population growth affects the production of waste ? A. An increase in people would have an unpredictable effect on waste.
Simplify t^5 u^4 over t^2 u
Help with number 8 please !
HELP PLEASE !!! 20 POINTS! Match each relation with its domain and range. 1. D = {1,2, -1}; R = {3,5,2} 2. {1,2, -1}; R = {1,2, -1} 3. D = {3,5,2}; R = {3,5,