asia11774 asia11774
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

jerimiah spent $3.96 on 4 lollypops. what is the unit rate?

Relax

Respuesta :

fitsums
fitsums fitsums
  • 21-09-2020

Answer:  0.99 dollars per lollypop

Answer Link
xtpozz
xtpozz xtpozz
  • 21-09-2020

Answer:

.92/1 for each lollypop im pretty sure this is right

Step-by-step explanation:3.69 $ ÷ 4

4 lollypops ÷ 4

=

0.9225 $

1 lollypop

=

0.9225 $

lollypop

round to .92

Answer Link

Otras preguntas

I don’t need the answer, just how to find D :)
Please help me with this math homework ​
what controls activities of cell
phrase in the poem presents an image of freedom? A“stationary blasts” (line 6) B“giddy prospect” (line 13) C“unfettered clouds” (line 14) D“blossoms upon one t
I NEED HELP ASAP 4x+9= 1/2 (10+8) what is x?
A circular plate has circumference 16.3 inches. What is the area of this plate? Use 3.14 for pi. Round to the nearest whole number as needed
For the function F(x) = 1/x, whose graph is shown below, what is the relative value of F(x) when the value of x is close to zero? A - Either a very large positi
Why did the modern Pan-Africa movement grow in the early 1900s?
The function g(x)=f(x+3)+2. Which of the following is true about the graph of g(x)?
How did choreography impact people of the world view during the age of exploration