lavendermissing05 lavendermissing05
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs nine dollars. What is the cost for 1 cookie?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020
9/15
= $0.6
Therefore, the cost of 1 cookie is $0.6
Answer Link
bombhorridsuperman bombhorridsuperman
  • 21-09-2020

9/15 = 0.6 dollar each

please mark as BRAINLIEST

Simply divide to get the value

Answer Link

Otras preguntas

An angle measures 37*. What is the measure of its supplement?
Simplify 10√3x +4√3x +5√3x
Need help with this geometry question
In the reaction below, 1.000 × 103 g LiOH is combined with 8.80 × 102 g CO2. The reaction produces 3.25 × 102 g H2O in an experiment. CO2 + 2LiOH → Li2CO3 + H2O
A retired woman has 70,000toinvestbutneedstomake 9,000 a year from the interest to meet certain living expenses. One bond investment pays 15% annual interest. T
√2/√2+√3-√5 rationalise the denominater
(x^4) (3x^3-2) (4x^2+5x)
Explain internal conflict and external conflict and include examples.
Which activity involves gross motor skills? Group of answer choices throwing a baseball tying a shoelace zipping a jacket coloring
write 9 430 049 in international number system