Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 shirts is $32.00 what is the unit price

Relax

Respuesta :

hana83
hana83 hana83
  • 21-09-2020

Answer:

$8.00 per shirt

Step-by-step explanation:

32 ÷ 4 = 8

Answer Link
bhabiebarbz
bhabiebarbz bhabiebarbz
  • 21-09-2020
$8 since 32/4=8 and of course 4x8=32 I hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

Slope and Y-Intercept: Determine the slope and y-intercept 1. y = 4x + 3 m = ____ b = _____ 2. y = -5x m = ____ b = _____
what is 12+3.04+8.28 pls help​
Which of the following statements is WRONG about performing chest compressions? * Allow the chest to completely rise back up after a chest compression Press do
Helppppp asapppppppppp!!!!!
The Maine Public Health Department reported that there have been 90 flu cases requiring hospitalization in Portland, ME (population of 70,000) since the beginni
50 POINTS HELP ASAP 5 MINS. FOR QUIZ Choose all the answers that apply. Which of the following is an example of heat transfer by radiation?
Describe and explain how the atmosphere of the early Earth changed into its atmosphere now. 6 marker
Please help ASAP.....
What is the best description of Martin Luther King Jr.? A.) the president of Atlanta’s Morehouse College B.) the civil rights leader who helped organize a famo
Help me pleaseeeeeeee