sharithe75 sharithe75
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries. They cost $2.60 a pound. How much did
she spend?

Relax

Respuesta :

hannadeterra hannadeterra
  • 25-08-2020
She spent $10.40 total on strawberry’s
Answer Link

Otras preguntas

show me a frayer model using credit for the term
One pound of swordfi sh costs as much as 1.5 pounds of salmon. Mrs. Ortiz pays $39 for 2 pounds of salmon and 3 pounds of swordfish. Find the ratio of the amoun
The main point of a paragraph is expressed in the ________.
What is the slope of the two containing point (2,5) and (7,25)
What type of graphic elements did Egyptian hieroglyphs contain
explain when you can solve for x in an equation and when you cannot
How many women did henry viii have?
When a placenta is first developed, it transfers nutrients and oxygen from mother to?
The sum of twice a number n and 6 is at most 23
Lab testing is an example of what component of the health care delivery system?