germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Fungi are used to make some foods and medicines. Name two specific types of foods or medicines that come from Fungi
A museum curator moves artifacts into place on various different display surfaces. If the curator moves a 145 kg aluminum sculpture across a horizontal steel pl
What was the significance, other than the obvious harm to US forces, of the terror attack on the USS Cole in 2000?
What does Calpurnia’s dream foreshadow?
Which colonial region's society is best described by the phrases: • known as the Breadbasket Colonies, • welcomed a great mix of people, • encouraged religious
How much is a 5 cent euro in American dollars?
What row row Practice did reformers call on governments to legislate in the late 1800s with minimal success
the function h is defined by h(x)=3x^2 2. find h(3a)
Sine is positive in quadrants I and II only. True or False?
solving algebraic equations 4m-8=14