richardcordova80 richardcordova80
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

hellppp me its due today

hellppp me its due today class=

Respuesta :

bubblythots
bubblythots bubblythots
  • 22-05-2020
the answer is $11.64
Answer Link
copperheadstrike
copperheadstrike copperheadstrike
  • 22-05-2020

Answer:

The answer should be: $69.84

Step-by-step explanation:

Original: $58.20

Tip: 20% or $11.64

Add those to get: $69.84

Answer Link

Otras preguntas

Could some one help me with these last two please
2. Given that f(x)=5x-3 and g(x)= x^2 -2, find the following... a) f(-3) b) g(4) c) f(3)•g(3)
Your psychology class has 45 students. You want to ask an SRS of four students from your class whether they prefer taking online or face-to-face courses. You la
how to solve the problem “Compute 3'7 mod 7”
The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 perpound. If you had $10 to spend, would you be able to buy a greater weight ofp
Recall the postulates of kinetic-molecular theory. Read the list and check all the statements that apply to the behavior of an ideal gas:1. gas particles behave
Which answer choice is not a correct method to illustratethe answer to this problem?876 ÷ 43 = ?A) 876 ÷ 43 ≈ 20 B) 876 ÷ 43 = 20 16/43C) 876 ÷ 43 = 20.16D) 876
pls help me with questions 13 directions find the value of x round your answer to the nearest tenth
The senior class sells hamburgers and hot dogs at a football game and makes a profit of $1.75 on each hamburger and $1.25 on each hot dog. The class would like
Hello! Need a little help on parts a,b, and c. The rubric is attached, Thank you!