gharrell03
gharrell03 gharrell03
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Multiply.

At 6 ½¢ per pound of string beans, how much does 8 pounds cost?

Respuesta :

temprince temprince
  • 21-05-2020
52 I think , because 6 1/2 x 8 is 52
Answer Link

Otras preguntas

Shane and Damien are racing. Shane ran 8 miles in 4 hours. Damien ran 8 miles in 2 hours. How much faster did Damien run than Shane? Damien ran 4 mph faster th
How would you create a loop that never ends? a Use the "repeat" block b Use the "infinite" block c Use the "repeat until" block d Use the "forever" block
1. A hydrocarbon with this formula C4H6 is what? a. indeterminate b. s unstable c. is somewhat reactive d. is chemically inert 2. Why does carbon form covalent
Why were people talking badly about the Finches in To Kill a Mockingbird?
How can the teaching of Life Orientation to grades 10-12 learners be used to facilitate, support and encourage physical, social, psychological, and environmenta
14. During math class, Hallie created the following riddle to ask her father at dinner. I am thinking of a number such that 3 less than twice that number is the
Choose all the answers that apply. What can a high-fat, high-sugar diet cause? cancer diabetes Parkinson's disease cardiovascular disease influenza
explain the rise of sports as a dominant social force​
I’ll give 20 points if you say right This is about moles -How heavy is the reaction? -I will name you brainliest if answer is right
least number which is dividable by 12,15,20​