itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

why do you think dickens chose to introduce oliver in a workhouse?how soes this choice affect the story that follows? the story is OLIVER TWISTlook it up and g
Help with this plz show work
Use the distributive property to factor the expression below. 3x - 9x2
what happens to the cells of cartilage in a growth plate? A. Cartilage cells are replaced by bone cells B. cartilage cells lengthen to help stretch out the bone
name 3 hip hop singers that come from p.a.
How deadly is the Dysentery disease?
Which phrase correctly uses a hyphen? (5 points) Anti-Drug Coalition Child-like Semi-final Semi-circle
As a result of developments in the workplace A.the number of jobs for unskilled workers has risen. B. Skills and skill levels required for Success are about the
This question is based on the following paragraph. In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in
Solve each inequality and graph it's solution 7x <\= 140