valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Where is the water cycle? Describe what happens.
What kind of chemical reaction does the chemical equation sodium plus chlorine sodium chloride represent
Which statements about complex IV are true? 1) This complex catalyzes the reduction of oxygen to water. 2) Despite consuming protons, this complex pumps H+ acro
The French were defeated after the that took place in North America. A. French and Inglijan War against Prussia B. French and Indian War against the British C.
Find the accumulated value of an investment of $ 20 comma 000 for 4 years at an interest rate of 6.5 % if the money is a. compounded​ semiannually; b. compounde
Ruby is out with her friends. Misfortune occurs and Ruby and her friends find themselves getting a workout. They apply a cumulative force of 1080 N to push the
Which of the following is not a common property of basesp
The blood colloid osmotic pressure mostly depends on the
"Yahweh created a covenant with Abraham. This covenant held that Abraham and his descendants would receive the land of Canaan as a sign of the relationship betw
HELP ASAP what is the greatest 1/4,3/20,3/10,3/25