kipte10 kipte10
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maddy bought 3 doughnuts. At 6 for $2, how much did 3 cost?

Relax

Respuesta :

17738
17738 17738
  • 24-03-2020

Answer:

$1

Step-by-step explanation:

6/$2 = 3/$1

Answer Link
AuroraL
AuroraL AuroraL
  • 24-03-2020

Answer: $1

Step-by-step explanation:

6=$2

6÷3=2

$2÷2=$1

Answer Link

Otras preguntas

The process of actual separation of cells at the end of mitosis is called _____. metaphase cytokinesis interphase anaphase
Which word in the sentence, if any, should be followed by a semicolon? That sandwich was delicious let's share another one. A.There is no error in semicolon us
can someone explain this pleaae
What is the simplified value of the exponential expression 16^1/4?
If a company fails to pay its debts suit can be filed against the- - Options a. Directors b. Members c. Officers d. Company
is dwarfism due to heredity
The Matter of France refers to _____. stories of Charlemagne and William of Orange stories of King Arthur
Which term means "blood in the chest"? a. Aerothorax b. Pneumothorax c. Hemothorax d. Gastrothorax
What is the value of s in the equation 4(2s − 1) = 7s + 12? A.) 12 B.) 16 C.) 32 D.) 34
Where Is The Hydaspes River?