sabrinaalgirsh1114 sabrinaalgirsh1114
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maria has 25 dollars. She has to buy a gallon of milk which costs $3.50. She wants to spend the rest of her money on cereal. If each box of cereal costs $4.50, how many can she purchase? *

Relax

Respuesta :

christakay
christakay christakay
  • 23-03-2020
She can buy 4 boxes of cereal
Answer Link

Otras preguntas

How much progress has been made in the america on race?
WILL GIVE BRAINIEST IF YOU GET IT RIGHT PLEASE HELPP!!! Translation: with the digits 1,2,3 you can form three-digit numbers like 123,231,312 ... determine the
what is collective noun for flight?​
PLEASEEEEE HELPPPPPP ASAP GIVING BRAINLESS IF THE ANSWERS YOU GIVE ME IS RIGHT​
Which expression is equivalent to 4w (-6w) 0 -2w3 O-202 0-24w3 0-24w2
just please answer this question about democracy development in the USA
What makes You love your country?
Which sentence below is in passive voice? A. Larry walked with the umbrella. B. Larry opened the umbrella. C. Larry bought the umbrella. D. The umbrella was bou
I. Arrange the words to make sentences. 1. These are tourists. British probably
how much credit card debt does the average american have