hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Patient information from primary providers and specialist doctors are combined in a(n)_____A. Electronic health recordB. Picture Archiving SystemC. Nursing Info
26 divided by 3 I’m horrible at matj
Behavior patterns which are already present at birth are called ____
Can someone plz help me with this one problem!!!
Point A is at ( -3, -5) and point M is at (-0.5, 0). Point M is the midpoint of point A and point B. What are the coordinates of point B?
Josh paid for four books with 3 20$ bills He received 16 $ in change Each book cost the same amount how much did each book cost
cual es la diferencia entre los cuerpos jeometricos y las figuras geométricas​
what is the molecular formula if the emperical formula C2H5 and the molcuar molar mass is 58.14 g/mol0​
A man runs 9km in 1.5 min,what is its speed?​
I need really short explanation and examples for ( verb or adjective +preposition ) please fast :(