tweetybird6146
tweetybird6146 tweetybird6146
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

A box of chocolates costs $1.04 to produce and sells for $9.99. If the local candy store shop sells 125 boxes each day, what will their profit be in February?

Relax

Respuesta :

jacksonbigge jacksonbigge
  • 27-02-2020

Answer: drop out

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the nature of warfare and technology contribute to a war of attrition?
In ΔOPQ, the measure of ∠Q=90°, the measure of ∠P=54°, and OP = 68 feet. Find the length of PQ to the nearest foot.
a square is of length 15cm and area of 225cm² find its breadth ​
Help me answer this question
what the vandalism prevention efforts? ​
Yuma is solving the inequality 3−23≥−5 To solve the inequality, he begins by solving the equation as shown. Which number line represents the solution to the in
differentiate √x with respect to x​
what is a limitation of using electron miscroscopes
The Fundamental Theorem of Algebra states that a polynomial function of degree n has n zeros. However, when you graph a polynomial function of n degrees, you
In triangle VWX, VW = 4.5 inches, WX = 5.9 inches, Measure of angle W = 28 degrees, and Measure of angle X = 47 degrees. If Triangle P Q R is congruent to trian