Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Relax

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

what horizontal lines on a map or globe
Pork barrel legislation helps the reelection chances of a member of congress because
Which of these statements regarding the position of native americans in this country is false?
Dante's reaction to Francesca in Canto V has provoked differing interpretations. Some read the scene as evidence that he is sympathetic to passionate love—that
help with this please question 3
Diego practices the guitar for a total of 9 3/4 hours each week he practices for 3/4 hours each time how many times does Diego practice guitar each week
Which describes the density of the atomic nucleus compared to the density of the entire atom? Select one: a. The densities are about the same. b. The density of
A(n)________ is a homogenous volume of air defined based on its temperature, and moisture characteristics. air mass cyclone front parcel
What is the second person present tense of the verb cantar?
According to la follette, how would primaries make officials more accountable to the people?