pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Relax

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

Which is an example of a nonvascular plant? A) angiosperm B) conifer C) fern D) moss
PLZ HELP ASAP SOLVE SIMMILAR TRIANGLES
Help! How do you calculate mean time?
"The United States policy of containment during the Cold War held that it was vital importance to keep communism from spreading". In which conflict was contain
The ptessure that is created when the heart pushes the blood througout the circulatory system is called
Find the slope of the following graph.
I need help to simplify this question!
Write the equation of the line in slope-intercept form. not sure how to do this pls help
Popular folk singers of the 1960 include joan baez seeger and especially who else
Sam spends 12.5% of his day doing homework. There are 24 total hours in one day. Which proportion could be used to calculate the number of hours Sam spends do