kaitlynnviars
kaitlynnviars kaitlynnviars
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Gas and oil costs = $1,750
Cost per mile = 9.5¢
Miles driven?​

Relax

Respuesta :

gabriel2755 gabriel2755
  • 27-02-2020

Answer: 166.25

Step-by-step explanation:

1750/0.095=166.25

(division)

Answer Link

Otras preguntas

How is information for a specific protium carried on the dna molecule
Which is a characteristic of Lewis Carroll's writing? A. parody B. rhyming names C. first-person narrators D. short stanzas
Exceptions to the rules of traditional grammar seldom occur. a. True b. False
What is Paraphrasing?
to get your bearings on the horizontal time axis of this plot, it is useful to calculate the age of the universe in seconds today. if you multiply the age of th
A sound wave carries ______________ through a medium.
Because a chronological resumé arranges information by date, this type of resumé is the best choice in which situation?
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?
Whose ballet caused a riot its opening night because the harmonies, melodies, and rhythms were so unconventional?
_______ down and go to sleep. A. Lain B. Lie C. Lay D. Laid