jedmnlp5xuks jedmnlp5xuks
  • 23-02-2020
  • Mathematics
contestada

help me please --------___---------

help me please class=
Relax

Respuesta :

abhisth09
abhisth09 abhisth09
  • 23-02-2020

Answer:

$40

Step-by-step explanation:

cost of 1 trophy= $5/6

cost of 48 trophies=48×5/6 =$40

Answer Link

Otras preguntas

20 vowel sounds and 5 examples each .​
Find the area of this parallelogram. Be sure to include the correct unit in your answer. 19 yd 12 yd 11 yd
Natalie has one pound of hamburger. If she uses 2/3 Ib on Monday and 1/4 on Tuesday. How much hamburger will be left over?
y=[ ? ]° what’s y equal
Give a quick summary of globalization​
help me asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maryjane has $65 to spend on clothes. She found 2 great t-shirts for $12, a pair of jeans for $27, and a belt for $8. Will she have enough money to buy all thre
What is the differences between the language you speak at home and the languages you use with friends, teachers, employers, and so on
Round the following numbers to the nearest hundreds place: 323, 912 & 289
PLEASE HELP WITH THIS MATH QUESTION