Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=
Relax

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

who is sojourner truth and what did she do
How did the convection model show how Earths mantle moves earths plates
Estimate the limit. Picture below
Round each measurement to the nearest ten. Then estimate the area of the rectangle. The rectangle shows one side is 82 inches and another side is 46 inches. 4,5
the technique of blocking some parts of a photograph to emphasize (or draw attention to) another part of the same photograph is called
What is the Santa Fe trail
20 pts! At Jefferson Middle School, eighty-two students were asked which sports they plan to participate in for the coming year. Twenty students plan to partici
What is the median household debt in the united states
Which statement correctly list the relationships of the measures of the angles of the triangle?
Find the area of a parallelogram with sides of 6 and 12 and an angle of 60 degrees